
Mikrocement bez LZO
Wysokiej jakości mikrocement to doskonały materiał na podłogi, wykończenia ścian, a nawet powierzchnie robocze i meble. Szeroki wybór kolorów i wykończeń pozwala na pełną elastyczność. Jest to produkt wybierany, gdy wymagany jest minimalistyczny, współczesny wygląd. Bezspoinowa powierzchnia mikrocementu w porównaniu z płytkami z fugami wygląda lepiej i czyściej.
Mikrocement jest niezwykle trwały, choć dość cienki, mikrocement można zastosować na większości stabilnych podłoży, w tym na drewnie, ceramice itp. Ponieważ ma tylko 2-3 mm grubości, nowa podłoga nie wpłynie na wysokość drzwi. Dzięki temu jest bardziej ekonomiczny w porównaniu z nową podłogą drewnianą lub płytkami.
Różne rodzaje powłok cementowych
Na rynku dostępnych jest wiele posadzek cementowych, które zwykle należą do jednej z dwóch kategorii: na bazie żywicy i na bazie wody.
Co to jest mikrocement na bazie żywicy?
Jest to zazwyczaj proszek na bazie cementu, zawierający piasek kwarcowy i pigmenty związane żywicą. Jest to najpopularniejszy na rynku rodzaj produktu o wyglądzie betonu. Jego wadą jest zbyt duża szybkość utwardzania, niska twardość, zawartość LZO oraz wygląd czewsto przypominający plastik a nie beton.
Mikro-cement na bazie cementu portlandzkiego i wody
Z kolei powłoki mikrocementowe na bazie wody składają się z cementu, kruszywa, spoiwa polimerowego i wody, która jest odpowiedzialna za proces utwardzania cementu. Ponieważ nie ma w nim żywicy, oznacza to, że jest to produkt o zerowej zawartości LZO. Brak żywic oznacza również, że produkt jest bardziej odporny na ciepło i ogień. Minusem jest czas utwardzania, który jest bliższy betonowi niż żywicy epoksydowej. Kolejne warstwy można nakładać już pod koniec tego samego lub następnego dnia.