Doskonały mikrocement bez LZO w 2 warstwach

Doskonały mikrocement bez LZO w 2 warstwach

Wysokiej jakości mikro cement to doskonały materiał na podłogi, wykończenia ścian, a nawet powierzchnie robocze i meble. Szeroki wybór kolorów i wykończeń pozwala na pełną elastyczność. Jest to produkt wybierany, gdy wymagany jest minimalistyczny, współczesny wygląd. Bezspoinowa powierzchnia mikrocementu w porównaniu z płytkami z fugami wygląda lepiej i czyściej. 

Włoski mikrocement Microbond nadaje się na podłogi, ściany, blaty i meble -wide
Włoski mikrocement Microbond nadaje się na podłogi, ściany, blaty i meble -wide

Mikro cement jest niezwykle trwały, choć dość cienki, microcement można zastosować na większości stabilnych podłoży, w tym na drewnie, ceramice itp. Ponieważ ma tylko 2-3 mm grubości, nowa podłoga nie wpłynie na wysokość drzwi. Dzięki temu jest bardziej ekonomiczny w porównaniu z nową podłogą drewnianą lub płytkami.

Różne rodzaje powłok cementowych

Na rynku dostępnych jest wiele posadzek cementowych, które zwykle należą do jednej z dwóch kategorii: na bazie żywicy i na bazie wody. 

Łazienka w mikrocemencie
Łazienka wykończona w mikrocemencie.

Co to jest mikrocement na bazie żywicy?

Jest to zazwyczaj proszek na bazie cementu, zawierający piasek kwarcowy i pigmenty związane żywicą. Jest to najpopularniejszy na rynku rodzaj produktu o wyglądzie betonu. Jego wadą jest zbyt duża szybkość utwardzania, niska twardość, zawartość LZO oraz wygląd czewsto przypominający plastik a nie beton.

Mikro-cement na bazie cementu portlandzkiego i wody

mikrocement Microbond polakierowany GIGI Sealer'em
mikrocement Microbond polakierowany GIGI Sealer’em

Z kolei powłoki mikrocementowe na bazie wody składają się z cementu, kruszywa, spoiwa polimerowego i wody, która jest odpowiedzialna za proces utwardzania cementu. Ponieważ nie ma w nim żywicy, oznacza to, że jest to produkt o zerowej zawartości LZO. Brak żywic oznacza również, że produkt jest bardziej odporny na ciepło i ogień. Minusem jest czas utwardzania, który jest bliższy betonowi niż żywicy epoksydowej. Kolejne warstwy można nakładać już pod koniec tego samego lub następnego dnia.

Firma Kensington Green to przedsiębiorstwo zajmujące się dostarczaniem zaawansowanych technologicznie materiałów budowlanych na rynek polski. Firma specjalizuje się w sprzedaży produktów pochodzących z USA, Włoch, Hiszpanii oraz Wielkiej Brytanii, które są przeznaczone do budowy i wykończenia wnętrz.

Oferta firmy skierowana jest przede wszystkim do profesjonalistów z branży budowlanej, ale również do klientów indywidualnych, którzy szukają nowoczesnych i ekologicznych rozwiązań do swojego domu lub mieszkania. W ofercie znajdują się produkty, które charakteryzują się wysoką jakością wykonania oraz trwałością, co gwarantuje ich długotrwałe użytkowanie.

Kensington Green specjalizuje się w sprzedaży produktów do betonu oraz do wykończenia wnętrz. W ofercie znajdują się m.in. farby, tynki, gładzie oraz inne materiały wykończeniowe. Produkty te są ekologiczne i ekonomiczne w stosowaniu, co oznacza, że nie szkodzą środowisku, a także pozwalają zaoszczędzić na kosztach użytkowania.

Nowoczesne technologie oraz zaawansowane materiały budowlane z USA, Włoch, Hiszpanii oraz Wielkiej Brytanii. W szczególności produktów do betonu oraz do wykończenia wnętrz.

Firma jest również wyłącznym przedstawicielem i dystrybutorem produktów firm ECOBETON oraz ISOBELL na terenie Polski. Są to renomowane firmy specjalizujące się w produkcji materiałów budowlanych, które charakteryzują się wysoką jakością i innowacyjnymi rozwiązaniami.

W planach firmy jest rozszerzenie swojej działalności na rynki europejskie poprzez produkcję i eksport swoich produktów. Firma stawia na innowacyjność i rozwój, dlatego zawsze poszukuje nowych rozwiązań i technologii, które mogą przyczynić się do poprawy jakości życia i środowiska.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Ekspert od betonu

Author url : go to url

Kensington Green logo

Nowe technologie dla branży budowlanej. Mikrocement, hydroizolacja, systemy naprawy betonu.

Mikro cement

© 2022 KENSINGTON GREEN, All Rights Reserved.

[]