Super mocna naprawa posadzki betonowej w 3 godziny

Super mocna naprawa posadzki betonowej w 3 godziny

Posadzki betonowe są powszechnie stosowane ze względu na swoją wytrzymałość i trwałość. Jednakże, wraz z upływem czasu mogą pojawić się różne problemy i uszkodzenia, które mogą wpłynąć na ich funkcjonalność i estetykę. Wtedy wymagana jest naprawa posadzki betonowej.


Jednym z najczęściej spotykanych uszkodzeń posadzek betonowych są pęknięcia. Pęknięcia mogą mieć różne przyczyny, takie jak ruchy podłoża, wibracje, nadmierne obciążenia, przemarzanie, czy zmiany temperatury. Pęknięcia mogą być widoczne jedynie na powierzchni posadzki lub sięgać głębiej w beton. Mogą wpłynąć na estetykę posadzki oraz mogą wprowadzać dodatkowe problemy, takie jak zmniejszenie wytrzymałości konstrukcji.


Kolejnym częstym uszkodzeniem jest rozwarstwienie powierzchni. Jest to zwykle spowodowane niewłaściwym wykonaniem posadzki, takim jak zbyt niska jakość betonu lub niewłaściwe nałożenie warstw. Rozwarstwienie może powodować nieprzyjemne dźwięki przy chodzeniu, a także prowadzić do innych problemów, takich jak łuszczenie się powierzchni.
Uszkodzenia krawędziowe oraz uszkodzenia narożników płyt betonowych powstają często w wyniku nieprawidłowego wykonania przerw dylatacyjnych lub poprzez przekroczenie dopuszczalnych obciążeń. W przypadku, gdy mamy do czynienia z betonem na zewnątrz, przyczyną często jest penetracja wody oraz narażnie betonu na erozję spowodowana cyklami zamrażania i odmrażania

Naprawa posadzki betonowej przy pomocy zaprawy CRONO

Warto zaznaczyć, że każde z tych uszkodzeń wymaga innego podejścia do naprawy, lecz wszystko można naprawić przy pomocy zaprawy CRONO. Dlatego, jeśli zauważysz jakiekolwiek problemy z posadzką betonową, warto skonsultować się z naszym doradcą, który pomoże dobrać odpowiednie rozwiązanie. Poniżej opisujemy jak postępować z uszkodzenie narożnika betonowej płyty postojowej.

uszkodzenie naroznika posadzki betonowej
Przebieg naprawy posadzki betonowej

Naprawa posadzki betonowej – przygotowanie powierzchni:

Usuń wszystkie fragmenty posadzki, które są uszkodzone, w tym luźne kawałki betonu i innych materiałów.
Posadzkę należy dokładnie oczyścić z tłuszczu, oleju, farb, brudu i innych zanieczyszczeń, które mogą wpłynąć na jakość połączenia zaprawy z podłożem. Warto w tym celu zastosować odtłuszczacz do betonu Ecobeton Degreaser
Przed rozpoczęciem naprawy warto ocenić stan powierzchni, aby określić przyczynę uszkodzeń i uniknąć powtarzających się problemów.
Posadzkę warto zaimpregnować impregnatm Evercretev Vetrofluid w celu konsolidacji betonu

przygotowanie posadzki betonowej do naprawy
Naprawa posadzki betonowej – przygotowanie


Przygotowanie zaprawy:


W przypadku zaprawy Crono, zgodnie z instrukcją producenta, należy dodać odpowiednią ilość wody (3.5l wody na 25kg zaprawy) i wymieszać, aż do uzyskania jednolitej konsystencji.
W celu uzyskania większej płynności zaprawy CRONO można zastosować dodatek uelastyczniający Livella.
Dostępne są również dodatki przyspieszające lub opóźniające wiązanie Rapido i Lento
Przy naprawach przekraczających głębokość 80mm można do Crono dodać do 30% kruszywa o rozmiarach 8-12mm

Nadlewanie betonu na beton
Nadlewanie betonu na beton


Nakładanie zaprawy:


Przed rozpoczęciem naprawy posadzki betonowej należy zmoczyć naprawiane miejsce czystą wodą przy pomocy spryskiwacza.
Nakładanie zaprawy powinno odbywać się przy użyciu szpachelki lub kielni, równomiernie rozprowadzając ją po całej powierzchni.
Zaleca się, aby w przypadku większych ubytków posadzki nakładać zaprawę warstwami o grubości około 1-2 cm, równomiernie rozprowadzając każdą kolejną warstwę.
Upewnij się, że zaprawa wypełnia wszystkie ubytki i pęknięcia, a także wgnieć ją mocno do podłoża.

Przebieg naprawy posadzki betonowej
Przebieg naprawy posadzki betonowej


Wyrównywanie:


Po nałożeniu zaprawy należy ją wyrównać, aby uzyskać równą powierzchnię. Można to zrobić za pomocą płyty wibracyjnej lub innych narzędzi do wygładzania betonu.
Podczas wyrównywania należy uważać, aby nie przesadzać z dociskaniem zaprawy, co może spowodować jej odkształcenie lub pęknięcie.


Utwardzanie:


Zaprawa musi być dobrze utwardzona, aby zapewnić trwałość i wytrzymałość posadzki. Czas utwardzania zależy od temperatury i wilgotności powietrza, a także od stosowanych dodatków.
W przypadku zaprawy Crono, zgodnie z instrukcją producenta, czas utwardzania wynosi około 2-3 godziny. Po tym czasie naprawa osiąga odporność na ściskanie w granicach 25 MPa
Podczas utwardzania należy zapewnić odpowiednią temperaturę nie mniejszą niż 5 stopni Celsjusza.

Naprawa posadzki betonowej na krawędzi
Naprawa posadzki przemysłowej betonowej


Naprawa posadzki betonowej – wykończenie:


Po utwardzeniu zaprawy, można przystąpić do jej wykończenia, takiego jak szlifowanie, szpachlowanie lub malowanie, w zależności od potrzeb i preferencji.
Jeśli posadzka wymaga dodatkowej wytrzymałości, można ją pokryć dodatkową warstwą powłoki ochronnej, takiej jak lakier lub impregnat Evercrete Vetrofluid.
Pamiętaj, że w przypadku posadzek betonowych ważne jest również regularne utrzymywanie czystości i konserwacja, aby zapewnić długą żywotność i trwałość. Zastosowanie impregnatu Vetrofluid zapewnia długowieczność betonu sięgającą 2-3 razy dalej niż beton niezabezpieczony.

Impregnacja betonu:


Impregnat do betonu o nazwie Vetrofluid konsoliduje beton, zabezpiecza go przed przesiąkaniem wody, CO2, paliw oraz innych chemikaliów.


Zaimpregnowany beton jest mniej narażony na pęknięcia włoskowate, erozję wodną lub cykle zamrażania

Evercrete Vetrofluid to lider światowy pod względem głębokości penetracji (40 mm), dzięki czemu zabezpiecza beton przed erozją, chemikaliami oraz przenikaniem wody znacznie skuteczniej i dłużej niż dostępne na rynku preparaty o zbliżonych właściwościach. Jest to nieodzowny element zabezpieczania betonu na lotniskach, na terenie Europy, Ameryki oraz Azji.


Mam nadzieję, że te szczegółowe wskazówki pomogą Ci w naprawie. Dzięki zaprawie Crono to szybka i prosta naprawa posadzki betonowej na zewnątrz lub wewnątrz. Pamiętaj, że dokładne przestrzeganie instrukcji producenta i ostrożne postępowanie są kluczowe dla uzyskania trwałego i estetycznego efektu końcowego.

Szybka naprawa posadzki betonowej
Gotowa naprawa posadzki betonowej

Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 5]
Alex Bohdziewicz

Author url : go to url

Kensington Green logo

Nowe technologie dla branży budowlanej. Mikrocement, hydroizolacja, systemy naprawy betonu.

Mikro cement

© 2022 KENSINGTON GREEN, All Rights Reserved.

[]