Szybkowiążąca masa do naprawy betonu – CRONO

Szybkowiążąca masa do naprawy betonu – CRONO

Co to jest Crono?

Szybkowiążąca masa do naprawy betonu Crono uzyskuje wytrzymałość na ściskanie na poziomie 20 MPa już po 2 godzinach, a po pełnym cyklu osiąga twardość powyżej 50MPa.

Crono to modyfikowana polimerami, wzmocniona włóknem, szybkowiążąca zaprawa do napraw powierzchni betonowych. Produkt został zaprojektowany tak, aby umożliwić szybką i niezawodną naprawę nawierzchni betonowych z myślą o płytach lotniskowych, gdzie czas wyłączenia naprawianej strefy z ruchu ma ogromne znaczenie. Crono charakteryzuje się doskonałą przyczepnością i niskim skurczem: nie wymaga uprzedniego stosowania powłoki przygotowującej beton ani dodatkowego wzmacniania – właściwości te znacznie skracają czas aplikacji, umożliwiając ponowne otwarcie dla ruchu w bardzo krótkim czasie.

Masa do naprawy betonu – jak używać

Crono można nakładać w grubościach od 0 do 10 cm. Do wypełnienia o większej grubości można dodać czysty, suchy żwir o wielkości 8 – 10 mm do 30% objętości. Aby pokryć obszar o małej grubości lub poprawić przyczepność łaty, można zastosować Ecobeton Bonding Agent zarówno jako warstwę gruntującą adhezyjną, jak i jako domieszkę. Więcej informacji można znaleźć w karcie danych technicznych produktu.

Żywotność ok. 20 minut w standardowej temperaturze i wilgotności. W cieplejszych porach roku można przedłużyć okres przydatności do stosowania, dodając specjalny dodatek „Lento”. W chłodne dni dodatek „Rapido” przyspieszy ten proces; Crono nie należy nakładać, jeśli temperatura powierzchni lub otoczenia jest niższa niż 5 ° C. Aby uzyskać mieszankę samopoziomującą, należy użyć domieszki „Livella”. Dodatki te są dostępne w postaci pojedynczych dawek na wiadro lub worek

.

Masa do naprawy betonu Crono - naprawa betonu.
Crono – naprawa betonu

Crono zostało zaprojektowane aby mieć właściwości mechaniczne podobne do istniejącej nawierzchni betonowej. Rozszerzalność cieplna jest taka sama jak w przypadku betonu, więc wahania temperatury nie wpłyną na przyczepność naprawy z oryginalną płytą. Sama naprawa ma dużą odporność na chemikalia, cykle zamrażania i rozmrażania, środki przeciwoblodzeniowe i jest wodoodporna.

Masa do naprawy betonu Crono to modyfikowana polimerami, wzmocniona włóknem, szybkowiążąca zaprawa do napraw posadzek betonowych. Produkt został zaprojektowany tak, aby umożliwić szybką i niezawodną naprawę nawierzchni betonowych. Charakteryzuje się doskonałą przyczepnością i niskim skurczem: właściwości te przyspieszają przygotowanie podłoża i skracają czas aplikacji całej pracy, umożliwiając ponowne otwarcie ruchu w bardzo krótkim czasie.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Ekspert od betonu

Author url : go to url

Kensington Green logo

Nowe technologie dla branży budowlanej. Mikrocement, hydroizolacja, systemy naprawy betonu.

Mikro cement

© 2022 KENSINGTON GREEN, All Rights Reserved.

[]