Sub-tittle here

F.A.Q Page

Pytania i odpowiedzi

Vetrofluid F.A.Q

pytania i odpowiedzi

CRONO F.A.Q

Błyskawiczna masa betonowa CRONO może być stosowana do wypełniania ubytków o głębokości od kilku milimetrów do kilkudziesięciu centymetrów. Przy głębszych wypełnieniach należy dodać do 30% kruszywa w/g objętości.

Suchy żwir o wielkości 8-10mm jest najlepszy.

 Crono to modyfikowana polimerami, wzmocniona włóknami metalowymi, szybkowiążąca zaprawa do napraw betonu. Produkt został zaprojektowany tak, aby umożliwić błyskawiczną i niezawodną naprawę konstrukcji betonowych.

Vetrofluid jest w stanie skutecznie naprawić mikropęknięcia betonu do 0,5 mm szerokości. Większe pęknięcia zostaną zabezpieczone powierzchniowo, co znacznie redukuje propagację pęknięć.

Nie.  Vetrofluid nie nawarstwia się i nie "zakleja" ubytków. Natomiast doskonale radzi sobie z mikropęknięciami, które są źródłem większych pęknięć w przyszłości.

Minimum 40 lat. W praktyce Vetrofluid wnika w beton głęboko i zabezpiecza go tak długo, jak długo beton jest eksploatowany. Vetrofluidu nie da się usunąć z betonu bez usuwania samego betonu.

Słaby beton będzie miał więcej szczelin oraz pustych przestrzeni. Większa chłonność betonu spowoduje większe zużycie Vetrofluidu w przeliczeniu na metr kwadratowy.

Zazwyczaj 2 warstwy wystarczą. W przypadku, gdy mamy do czynienia z bardzo agresywnym środowiskiem lub preparat nakładany jest nad głową (sufity, spodnia część mostów) może zaistnieć konieczność nałożenia dodatkowej warstwy.

Ponieważ Vetrofluid zatrzymuje przepływ wody, sole nie przedostają się w głąb betonu ani nie wydostają się na zewnątrz

Czas wiązania Vetrofluidu to 36 dni. Dopiero po takim czasie beton osiąga pełną impregnację. Ale już po 2 godzinach od nałożenia ostatniej warstwy, można użytkować impregnowaną powierzchnię, również malować czy tynkować.

Vetrofluid zaraz po nałożeniu zostawia "mokry ślad". Jeśli zaraz po nałożeniu preparatu beton pozostaje "suchy" oznacza to, że nie został nałożony w wystarczającej ilości. 

Vetrofluid zmniejsza plamieni się betonu o 60-70 procent a przy okazji znacznie ułatwia usuwanie plam.

Tak, Vetrofluid jest certyfikowanym permanentnym środkiem przeciwpyłowym do betonu.

Vetrofluid nie zawiera rozpuszczalników, ani substancji lotnych pochodzenia organicznego. Jest dopuszczony do kontaktu z wodą pitna oraz większością produktów spożywczych.

 Vatrofluid należy nakładać bezpośrednio po wylaniu betonu co zapobiega spękaniu betonu w fazie dojrzewania. Jeśli jest nakładany na już związany nowy beton, powierzchnię należy wpierw zmoczyć wodą. Stary beton należy najpierw oczyścić z pyłu i zanieczyszczeń a Vetrofluid nakładać dopiero po 24 godzinach.

24 miesiące, jeśli przechowywany jest w odpowiednich warunkach

Still no luck?

Contact us and we’ll get back to you

Kensington Green logo

Nowe technologie dla branży budowlanej. Mikrocement, hydroizolacja, systemy naprawy betonu.

Mikro cement

© 2022 KENSINGTON GREEN, All Rights Reserved.

[]